Full 1

Zadbaj o siebie

Twoje zdrowie w naszych rękach

Full 2

Nie czekaj do ostatniej chwili

Wspólnie wyleczymy Twoje dolegliwości bólowe

Full 3

Gabinet VERTEBRA

Wykwalifikowany fizjoterapeuta
& osteopata

previous arrow
next arrow

Terapia czaszkowo-krzyżowa – na czym polega?

Terapia czaszkowo-krzyżowa Tarnowskie Góry

Terapia czaszkowo-krzyżowa - co to jest?

Terapia czaszkowo-krzyżowa jest rodzajem terapii manualnej, która może być stosowana do leczenia nie tylko ciała Pacjenta, ale również do człowieka jako Całości.

Charakterystyczną cechą tego rodzaju terapii, jest bardzo delikatny dotyk. Praca polega na nieinwazyjnym  sposobie pracy, pozwalającym na zaangażowanie głębokich systemów nerwowych oraz krwionośnych.

Terapia tego rodzaju służy głównie wyrównywaniu napięć w układzie nerwowym w obrębie całego Organizmu. Poprzez wyspecjalizowany rodzaj bodźca dostarczanego do ciała, np. poprzez struktury kostne czaszki, kość krzyżową, opony czaszkowe, płyn mózgowo-rdzeniowy, terapeuta jest w stanie poprawić funkcjonowanie układu nerwowego, krwionośnego, limfatycznego, oddechowego, hormonalnego, a nawet pokarmowego.

Zakres działania jest niezwykle obszerny, ale czy nie tak właśnie działa nasz Organizm, poprzez oddziaływanie wszystkich struktur na siebie wzajemnie?

Jak często chodzić na terapię czaszkowo-krzyżową i jakie są wskazania?

Wśród głównych wskazań są wszelkie zaburzenia w działaniu Ciała oraz jego fizjologii. Coraz częściej w gabinecie pojawiają się Pacjenci z tzw. dysautonomia, czyli ogólnym złym samopoczuciem, bez wyraźnej przyczyny. Pacjenci tacy zazwyczaj są w stanie uzyskać ogromną pomoc w rozwiązaniu problemu, lub otrzymują wskazówki, jakie inne kroki można w tej sytuacji podjąć.

Terapia czaszkowo-krzyżowa nie ma barier wiekowych. W gabinecie z dobrodziejstw tego rodzaju leczenia poprzez wpływ na struktury np. czaszkowe, są w stanie korzystać zarówno Pacjenci w wieku podeszłym, jak i malutkie noworodki. Praca jest niezwykle delikatna, co często skutkuje tak głębokim wyciszeniem, co często potwierdzają najbardziej energiczni Pacjenci, zasypiający w trakcie terapii.

W czasie trwania sesji, Pacjent zazwyczaj jest ułożony wygodnie w pozycji na plecach. Sama terapia polega na wykorzystywaniu ukrytego w ciele Pacjenta Zdrowia, poprzez delikatną kompresję, ustawienie tkanek w pozycji komfortu, oraz wykorzystywaniu tzw. mechanizmu mimowolnego, czyli ruchów samego ciała względem sąsiadujących tkanek.

Znajdowanie elementów zablokowanych, zaburzonych w działaniu oraz następnie ich uwolnienie, pozwala na przywrócenie homeostazy (równowagi organizmu), oraz co za tym idzie zainicjowanie procesów samoleczenia.

W gabinecie najczęściej po wizycie Pacjenci zgłaszają poprawę komfortu snu, poczucie większego wyciszenia i spokoju, poprawę funkcji oddechowych, gastrycznych oraz zmniejszenie dolegliwości bólowych.

Cała terapia bazuje mocno na połączeniach anatomicznych, fizjologicznych, a także ogromnego szacunku dla Ciała Pacjenta. Sama osoba terapeuty jest w tym procesie jedynie łącznikiem, pomiędzy potencjałem Zdrowia Pacjenta, a jego ograniczeniami.

Dla kogo jest terapia czaszkowo-krzyżowa?

Czy terapia czaszkowo-krzyżowa jest dla Ciebie? Żeby odpowiedzieć na to pytanie, trzeba na chwilę się zatrzymać, pomyśleć o sobie oraz zastanowić się, jak się w danej chwili czuję. Jeśli czujesz, że coś się dzieje, coś trudnego co zlokalizowania lub “nienamacalnego”, być może właśnie Twój Organizm domaga się uwagi oraz potrzebuje pomocy w rozwiązaniu jakiegoś problemu.

Terapia czaszkowo-krzyżowa jest metodą leczenia niekonwencjonalnego, która w naszych czasach zyskuje coraz większą popularność, dzięki swojej skuteczności oraz poszukiwaniu przez Ludzi alternatyw dla leczenia inwazyjnego.

Terapia cranialna, tzw. “cranial field” wykorzystuje głębokie zrozumienie ludzkiego Organizmu oraz wykorzystanie tej wiedzy w celu stymulacji procesów samoleczenia.

„Zdrowie wymaga stanu równowagi między wpływami środowiska, sposobem życia oraz różnymi elementami ludzkiej natury.“ —  Hipokrates

„By leczyć ciało ludzkie, konieczna jest wiedza o całości zjawisk.“ —  Hipokrates

Terapia czaszkowo-krzyżowa

ZADZWOŃ TERAZ!