Osteopatia jako alternatywa tradycyjnych metod leczenia

Osteopatia jako alternatywa w leczeniu różnych dolegliwości bólowych

Walczysz z dolegliwościami bólowymi, które utrudniają Ci codzienne funkcjonowanie? Chcąc wyciszyć problem sięgasz po środki farmakologiczne? Popełniasz błąd! W ten sposób nie eliminujesz źródła problemu, a jedynie go tłumisz. Osteopatia jest tą gałęzią medycyny, w której leczenie skupia się na całkowicie bezpiecznych technikach manualnych, które są nieinwazyjne. W tej technice leczenia bólu do organizmu podchodzimy jak do jednej całości.

Osteopatia, a skuteczność

W osteopatii ważne jest przede wszystkim holistyczne podejście. Skupiamy się tutaj na tym, że poszczególne układy organizmu, np. krwionośny, nerwowy, trawienny, kostny stanowią jedną całość. Wzajemnie na siebie wpływają i oddziałują. Bóle kręgosłupa, czy też szyi, a do tego złe samopoczucie mogą być wynikiem źle prowadzonej diety. Siedzący tryb w pracy i mała ilość ruchu mogą przyczyniać się do zaburzenia pracy organizmu.

Filozofia osteopatii odnosi się głównie do tego, że ludzki organizm ma zdolność do samoregeneracji. Co to oznacza? Jest sobie w stanie pomóc z każdą dolegliwością bólową, chorobą, czy też dysfunkcją. Zadaniem osteopaty jest znalezienie źródła problemu i skuteczne go uwolnienie, poprzez zastosowanie odpowiednich technik manipulacyjnych. Wspomaga przy tym zjawisko autoregulacji i wskazuje organizmowi kierunek do samoleczenia.

Osteopatia – dla kogo jest i czy są przeciwskazania?

W osteopatii nie ma ograniczeń wiekowych. Tak samo, jak i nie ma ograniczeń co do leczenia chorób. Zadaniem tej gałęzi medycyny jest usprawnienie działania organizmu. Czasami z pozoru beznadziejne przypadki jesteśmy w stanie wyeliminować, skupiając się na uwolnienie napięcia w określonych jednostkach bólowych.

Osteopaci są w stanie rozwiązać nawet problemy w przypadku niemowląt. Jeśli Twoje dziecko boryka się z uciążliwymi: kolkami, refluksami, asymetrią ułożeniową, czy ma też problemy z wypróżnianiem – to tutaj też jesteśmy w stanie pomóc. Nie bagatelizuj tego zjawiska, tłumacząc sobie – „jak dorośnie, to problem sam się rozwiąże”. Nic bardziej mylnego. Nieleczone tego typu schorzenia, mogą „wyjść” w późniejszym czasie.

Jeśli jesteś astmatykiem lub masz problemy związane z płucami, to również tego nie bagatelizuj. Osteopata może w skuteczny sposób uwolnić napięcia rejonu górnego kręgosłupa piersiowego oraz klatki piersiowej. Dzięki temu pozbędziesz się uciążliwych dolegliwości i zaczniesz normalnie żyć.

Podsumowując, osteopaci pracują zarówno z noworodkami, dziećmi, osobami w wieku dorosłym, jak i po prostu z osobami starszymi. Do naszego gabinetu trafiali już Pacjenci powyżej 90 roku życia. Zatem, to jest idealny dowód na to, że nie ma tutaj żadnych przeciwskazań.

Osteopatia i wskazania do leczenia

Jeżeli na co dzień walczysz z takimi problemami jak:

 • Bóle szyi,
 • Drętwienie rąk,
 • Bóle głowy,
 • Zaparcia,
 • Bóle kręgosłupa,
 • Bolesne miesiączki,
 • SIBO (przerost flory bakteryjnej jelita cienkiego),
 • IBS (zespół jelita drażliwego).

To jest już właściwy sygnał do tego, aby znaleźć w swojej okolicy specjalistę i się do niego umówić. W przypadku dłużej utrzymujących się objawów, z którymi walczysz nawet kilka lat, możesz śmiało przyjść. Do naszego gabinetu trafiały osoby z bólami, trwającymi 10 – 20 lat. Bardzo często walczyliśmy z rejonem blizny po wycięciu wyrostka robaczkowego, pęcherzyka żółciowego – te problemy również można wyeliminować i przywrócić Ci radość z życia.

Osteopatia i jej pozytywne skutki stosowania

W leczeniu, jak w życiu nie ma jasnych schematów, które można by zastosować identycznie do każdego Pacjenta/sytuacji. Każdy z nas jest inny, dlatego najważniejsze jest podejście. Każdy przypadek w leczeniu osteopatycznym rozpatrywany jest indywidualnie. W osteopatii staramy się:

 • Skrócić okres rekonwalescencji w nagłych przypadkach,
 • Znaleźć źródła dokuczliwego bóli i je wyeliminować,
 • Wyciszyć i/lub wyeliminować wszelkie problemy/dolegliwości bólowe.

Nie walcz sam! Nie korzystaj tylko i wyłącznie z tradycyjnych metod leczenia, a sięgnij głębiej. Daj sobie pomóc. Zmień swoje życie po prostu na lepsze.

Zobacz nasze pozostałe wpisy

Sprawdź teraz