Osteopatia, a ból lędźwi

Kość krzyżowa w osteopatii - przyczyny i leczenie

Bóle miednicy

Bóle rejonu miednicy to jedne z najczęstszych problemów, z którymi zgłaszają się Pacjenci do gabinetu fizjoterapii i osteopatii. Tępe, ostre, punktowe, a do tego rozlane dolegliwości mogą w dużej mierze wynikać z zaburzenia funkcjonowania kości krzyżowej.

Takie symptomy, często łączą się także z:

  • bolesnymi miesiączkami, 
  • przewlekłymi zaparciami, 
  • chorobami jelit, 
  • prostaty, 
  • lub przydatków. 

Jeśli odczuwasz wyżej wymienione dolegliwości, to razem z nimi może występować również niepożądana dysfunkcja w postaci bólu, który promieniuje aż do nogi. Ból taki powiązany jest wówczas z mięśniami kulszowo-goleniowymi, nerwem kulszowym, jak i osłabioną funkcją stopy. 

Kość krzyżowa w osteopatii

Wszystkie te problemy, mogą w znaczący sposób oddziaływać na kość krzyżową, powodując dyskomfort. W gabinecie staramy się znaleźć przyczynę dolegliwości, wykonując dokładne badanie fizykalne oraz analizując badanie rentgenowskie, rezonans magnetyczny lub tomografii komputerowej. 

Leczenie może polegać na zastosowaniu różnych metod, ale najważniejsze jest to, aby wybrać tą najbardziej skuteczną. Jeżeli choroba jest już w bardzo zaawansowanym stadium, to osteopata stara się poprawić ukrwienie całego rejonu bolesnej już miednicy, stosując bezpieczną technikę, celowaną na przyczynę problemu.  Dzięki temu, możemy znacznie zmniejszyć dyskomfort Pacjenta i przyspieszyć proces regeneracji. Pozwala to znacznie zmniejszyć dyskomfort oraz przyspieszyć proces regeneracji. Natomiast, jeśli osoba, z bólem krzyża trafi wcześniej do gabinetu specjalisty, gdzie już tak naprawdę wizyta profilaktyczna wskaże problem, to jest bardzo duża szansa, że w pełni wyleczymy/wyeliminujemy dolegliwość.