W prowadzonej przeze mnie praktyce zawodowej, najczęstszą dolegliwością z jaką zgłaszają się do mnie pacjenci są - chroniczne, napięciowe bóle głowy. Objawy mogą pojawiać się nie tylko w obrębie bolesnego miejsca, ale i w okolicach. Osteopatia oraz znajomość anatomii człowieka uczy, jak wszystkie narządy i więzadła są ze sobą połączone, i jak wzajemnie na siebie oddziałują. Doświadczenie i lata pracy pozwoliły mi ustalić, że jedną z możliwych przyczyn tego typu dolegliwości są zaburzenia w pracy układu pokarmowego. Teraz wielu z Was zapyta, ale jak to możliwe?
Otóż wynika to z połączenia poprzez tzw. „nerw błędny” rejonu podpotylicznego z narządami wewnętrznymi. Drażnienie tego nerwu wywołuje reakcję drażnienia górnego odcinka szyjnego. W rezultacie odczuwamy ból, który może rzutować na cały rejon głowy.
Leczenie tego typu przypadłości skupia się głównie na ustaleniu i leczeniu problemu związanego z dysfunkcją układu pokarmowego. Może to się odbywać poprzez manipulacje wisceralne i uwolnienie pewnych rejonów jamy brzusznej, co z kolei przyczyni się do poprawy pracy narządów wewnętrznych. Tego typu działania wpłyną na wyeliminowanie dolegliwości bólowych oraz polepszenie jakości życia Pacjenta.
Często są one wyczuwalne natychmiast, natomiast w niektórych przypadkach trzeba dać organizmowi odpowiedni czas do regeneracji – zazwyczaj kilka dni.
Wyleczenie napięciowych bólów głowy opiera się na zastosowaniu działań osteopatycznych, które są całkowicie bezpieczne i nieinwazyjne. Oprócz tego dają spektakularne rezultaty.