Full 1

Zadbaj o siebie

Twoje zdrowie w naszych rękach

Full 2

Nie czekaj do ostatniej chwili

Wspólnie wyleczymy Twoje dolegliwości bólowe

Full 3

Gabinet VERTEBRA

Wykwalifikowany fizjoterapeuta
& osteopata

previous arrow
next arrow

Jak walczyć z chronicznymi, napięciowymi bólami głowy?

Walka z chronicznymi, napięciowymi bólami głowy

Napięciowe bóle głowy

W prowadzonej przeze mnie praktyce zawodowej, najczęstszą dolegliwością z jaką zgłaszają się do mnie pacjenci są - chroniczne, napięciowe bóle głowy. Objawy mogą pojawiać się nie tylko w obrębie bolesnego miejsca, ale i w okolicach. Osteopatia oraz znajomość anatomii człowieka uczy, jak wszystkie narządy i więzadła są ze sobą połączone, i jak wzajemnie na siebie oddziałują. Doświadczenie i lata pracy pozwoliły mi ustalić, że jedną z możliwych przyczyn tego typu dolegliwości są zaburzenia w pracy układu pokarmowego. Teraz wielu z Was zapyta, ale jak to możliwe?

Otóż wynika to z połączenia poprzez tzw. „nerw błędny” rejonu podpotylicznego z narządami wewnętrznymi. Drażnienie tego nerwu wywołuje reakcję drażnienia górnego odcinka szyjnego. W rezultacie odczuwamy ból, który może rzutować na cały rejon głowy.

Ból głowy -  jak sobie z tym radzić i jak z nim walczyć?

Leczenie tego typu przypadłości skupia się głównie na ustaleniu i leczeniu problemu związanego z dysfunkcją układu pokarmowego. Może to się odbywać poprzez manipulacje wisceralne i uwolnienie pewnych rejonów jamy brzusznej, co z kolei przyczyni się do poprawy pracy narządów wewnętrznych. Tego typu działania wpłyną na wyeliminowanie dolegliwości bólowych oraz polepszenie jakości życia Pacjenta.

Kiedy minie ból głowy po wizycie u osteopaty?

Często są one wyczuwalne natychmiast, natomiast w niektórych przypadkach trzeba dać organizmowi odpowiedni czas do regeneracji – zazwyczaj kilka dni.

Wyleczenie napięciowych bólów głowy opiera się na zastosowaniu działań osteopatycznych, które są całkowicie bezpieczne i nieinwazyjne. Oprócz tego dają spektakularne rezultaty.

Sprawdź pozostałe wpisy